Jakub 1:4-8

Nevím, jestli jste to prožili, ale taková nerozhodnost je naprosto devastující. Je to něco, co nás naprosto ochromí a nejsme schopni se ani vrátit, ani postoupit dopředu. Pokud nejste schopni se rozhodnout, máte nerozhodný celý život. Před tímto nás apoštol Jakub tady varuje!

Nad nerozhodností zvítězíme když získáme moudrost od Boha.

1. Přiznat si svou potřebu. Abychom mohli dělat rozhodnutí, kterých nebudeme litovat potřebujeme přiznat potřebu moudrosti. Co je moudrost? Moudrost je něco jiného než znalosti, chytrosti a inteligenci. Svět kolem nás chce být chytrý. Proto máme smartphony, (chytré telefony, chytrá řešení...chytrý svět. My křesťané toužíme po moudrosti protože to je nad chytrosti a mnohém lepší. Co je moudrost? Moudrost je když ti Bůh radí, když tě vede, když ho posloucháš a činíš jeho vůli. Moudrost není o tobe, o tcých přání, cílech, tůžeb pocitech..ale o tom co Bůh chce, o jeho plánech, cůli a cílů.  Pak pochopíš ten rozdíl když tě zajíma na prvním místě ne to co chceš ty ale to co chce ON.  O tom je pokora o méně o tobě a více o NĚM. TO je základ proto abychom mohli dostat moudrost.  MOudrost je dana pouze pokorným.

Moudrost znamená dělat rozhodnutí na základě Božího vnuknuti, vhledu a rady. Abychom získali tuto moudrost, podmínka je pokora. Jedině s pokorou přichází moudrost. Pýcha blokuje moudrost. Nemůžete se nic naučit v případě, že si myslíte, že už všechno víte.

Bůh se staví proti pýšným, ale pokorným dává milost.