Jakub 1:1-4

někdy si myslíme, že problémy jsou k ničemu. A tak bojujeme pabychom se dostali z nich, nebo abychomskrze zkoušek nemuseli jít ale obesli je. Bible ale nezna zkratku v tom co se tyče zkoušek. Bůh je používá rp naše dobro.

3. Problémy rozvíjí naši vytrvalost. Schopnost stát i v tlaku. Takový tlak se nám nelíbí a děláme vše pro to, abychom se tomu vyhnuli. Lidé berou drogy, pijí alkohol, jedou do nákupního centra - jsou různé způsoby jak se vymanit z tlaku. Ale Bůh dopouští problémy v životě proto, abychom se naučili vyrovnávat s tlakem a ustáli to. Problémy nás vedou k modlitbám za trpělivost a jak se naučíme trpělivosti? V dopravní zácpě, ve frontě v krámě, v čekárně u doktora ... většina lidí, které znám chtějí mít všechno hned teď. Když to nemohu mít teď, tak na to zapomeň, jdu jinam. Jeden člověk se modlil o trpělivost - Pane, dej mi trpělivost a dej mi ji teď.

4. Problémy posvěcují můj charakter. Pomáhají růst a vyzrávat do Kristovy podoby. To je Boží a neměnný důvod našeho života. Chce, abychom dozráli a dospěli. Chce, abychom měli charakter jako Kristus. Tolik křesťanů, se kterými mluvím, nemají ani tušení o Božím jednání v jejich životě. Vůbec neví, co se děje a výsledkem toho je, že je problémy zahltí a přitom bod č.1 v našem životě je - učinit z nás člověka podobného Kristu. Bohu více záleží na tom, vybudovat ve mně charakter podobný Kristu, než aby mi bylo pohodově. A tak tedy budu procházet chvílemi jako Ježíš - byly chvíle, kdy měl hlad, kdy byl sám, pokoušen, kdy ztrácel odvahu. Pokud následuješ Krista, jsi na cestě a teď procházíš kurzem, ve kterém tě Bůh buduje do Kristovy podoby. Ř 8:28 - všechno napomáhá k dobrému těm, kdo milují Boha - všechny věci nemohou být dobré, ale tak do sebe zapadnou, že z nich vyroste něco dobrého.