Adventní čas

Jste připraveni na Vánoce? Všechny děti řeknou, "Ano!" Všichni dospělí řeknou, "Ještě Ne!" My dospělí máme ještě nějaké nakupování, zabalování, gruntování, přípravy a dopékání cukroví. Někteří z nás si chtějí užít ještě klid, ale víme, že nás čeká velký nápor. Ale děti všechny jsou připraveny.

V týdnu jsem ve městě slyšel, jak jedna holčička, když uviděla svítící stromeček ve výloze řekla dětským hlasem:„ tam svítí vánoce!“ Nejen dítě si někdy myslí, že vánoce jsou ozdobený stromeček s dárečky. Blížící se Vánoce které jsou svátky světla právě proto, že jsou slaveny uprostřed nejdelší noci v roce. Světlo je vidět uprostřed tmy a to nás rozveselí. Světlo působí radost!

Vánoce rozsvítí náš svět jako symbol, Božího světla, které k nám přišlo. Advent je příprava na přijetí Božího světla, které poslal na Zem v podobě maličkého děťátka v Betlémě. Proto v sobě advent a vánoce nosí očekávání, přípravu. V jednom televizním pořadu ukázali, jak se lide připravují a nakupují. Svět neví co je advent, oni tomu říkají předvánoční shon. Vánoce mají v sobě víc než to „hmotné“. Bible říká, že Bůh přišel k nám. Anděl řekl: „Dnes se vám narodil Spasitel, Kristus Pán v městě Davidově“ –Lukáš 2:11.